Rolnictwo

Zwalczaj infekcje grzybicze roślin zanim się rozwiną

Posted by Redakcja

Podobnie jak inne rośliny, kapusta jest podatna na wiele chorób wywoływanych przez różne patogeny. Dobre praktyki ogrodnicze, takie jak zwalczanie chwastów i szkodników, odkażanie sprzętu rolniczego i zapobieganie gromadzeniu się wilgoci, mogą pomóc w ograniczaniu powstawania infekcji grzybiczych. Zmiana obszaru sadzenia innymi rodzajami upraw jest niezbędne, jeśli chcesz uprawiać kapustę w miejscu, które zostało wcześniej zainfekowane.

Fungicydy mogą ograniczyć zakażenia takie jak czerń krzyżowych

Warzywa kapustne mogą być podatne na wiele różnych chorób grzybiczych. Mączniak rzekomy to poważna choroba upraw, która zaczyna się od zmian na górnych powierzchniach liści, podczas gdy na dolnych powierzchniach widoczne są białe lub szare masy zarodników grzybów. Jeśli twoje sadzonki są zainfekowane, cały układ naczyniowy może stać się czarny. Możesz nie być w stanie zebrać i przechować kapusty, jeśli zachoruje na mączniaka rzekomego, ponieważ całe plony mogą zostać zniszczone.

Mgła, poranna rosa, wysoka wilgotność powietrza i częste opady deszczu sprzyjają rozwojowi i rozprzestrzenianiu się mączniaka, czerni krzyżowej, zgnilizny i innych chorób grzybiczych roślin kapustnych. Jest wiele czynności, które możesz podjąć, aby zapobiec infekcjom plonów, takie jak wyeliminowanie chwastów krzyżowych i zapewnienie roślinom dużej przestrzeni do wzrostu, zamiast sadzić je zbyt blisko siebie. Właściwy przepływ powietrza zmniejszy wilgotność i zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji grzybiczych. Inną opcją jest sadzenie plonów na wiosnę i zbiory latem.

Jeśli twoja kapusta jest zarażona przez czerń krzyżowych, możesz zastosować fungicydy, aby pokonać chorobę. Również zwalczanie wszystkich chwastów krzyżowych pomoże zmniejszyć prawdopodobieństwo zarażenia roślin kapusty. Usunięcie zainfekowanych roślin i zniszczenie wszystkich resztek upraw pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się tego patogenu. Wczesne leczenie na początku infekcji jest prawdopodobnie bardziej skuteczne niż próby leczenia ciężkiej choroby, która już znacznie się rozwinęła.

Related Post